fbpx

15 lis 2022

Zapraszamy na konferencję dla lekarzy weterynarii 10.12.2022


Serdecznie zapraszamy na konferencję dla lekarzy weterynarii „Kompetencje osobiste kluczowe w rozwoju zawodowym  lekarza weterynarii. Jak uniknąć wypalenia zawodowego”

Konferencja odbędzie się 10/12/2022r. w Hotelu **** Four Points by Sheraton Warszawa.

Kompetencje osobiste lekarzy weterynarii stają się równie ważne, dla wykonywania zawodu, co kompetencje stricte medyczne.

Umiejętności osobiste maja wpływ nie tylko na współpracę z klientem, kooperację w zespole medycznym, ale rzutują też m.in.: na organizację czasu pracy, umiejętność łączenia życia zawodowego i prywatnego, kompetencje zarządzania emocjami, rozwiazywanie konfliktów, budowanie motywacji własnej i współpracowników.  

Dlatego zapraszamy Cię na konferencję!

Konferencja” Kompetencje osobiste kluczowe w rozwoju zawodowym  lekarza weterynarii. Jak uniknąć wypalenia zawodowego” – 10/12/2022 w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny dla lekarzy weterynarii . Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zapisów

Podczas konferencji w gronie lekarzy weterynarii, praktyków, wykładowców akademickich, przedstawicieli samorządu lekarsko-weterynaryjnego będziemy rozmawiać na temat tego jak poza umiejętnościami medycznymi, kompetencje osobiste stają się coraz ważniejsze w praktyce profesjonalisty. Czy można osiągać równowagę w rozwoju osobistym i zawodowym lekarza weterynarii, by zawczasu zapobiegać wypaleniu zawodowemu. I czy może być to rozwijające i wzmacniające, zarówno zawodowo jaki i prywatnie.  

Dlaczego to tak ważne? Lekarze weterynarii, jako jedna z profesji medycznych, są zagrożeni wypaleniem zawodowym, częściej niż przedstawiciele innych zawodów. Mówi się, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W przypadku wypalenia zawodowego, którym są zagrożeni lekarze weterynarii, jest to szczególnie prawdziwe.

Na zapobieganie i radzenie sobie z wypaleniem zawodowym składają się kompetencje osobiste, które można nazwać filarami dbania o siebie profesjonalnego medyka. By skutecznie zapobiegać wypaleniu zawodowemu i podnosić swoje kompetencje warto doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w obszarach: zaawansowanej komunikacji interpersonalnej, budowania asertywnej postawy i komunikacji, zarządzaniu czasem, zarządzaniu stresem oraz współpracy w zespole.

Wypaleniu zawodowemu można i trzeba zapobiegać, a jeżeli już profesjonalista znajdzie się na tej ścieżce, to można z niej zawrócić. Kluczowe w tym procesie jest budowanie ww. kompetencji osobistych.

Dlatego warto wiedzieć czym kompetencje osobiste dla lekarza weterynarii są, jaką mają rolę w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu, czy i jak można je doskonalić i co dobrego podnoszenie kwalifikacji w tym obszarze nam przynosi. Więcej w tych tematach na konferencji.

Zapraszamy!  


Miejsce konferencji: Hotel **** Four Points by Sheraton Warszawa (zdjęcia: Hotel Four Points, COMVET)

Warsztaty są współfinansowane ze środków Programu ERASMUS+ Unii Europejskiej.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logotype-description-1024x150.jpg